סיכום אירוע נטיעות קריית ביאליק

שיתוף:

יותם לידור
25/4/2022
זמן קריאה: 2 דקות

הגיע לסופו עוד אירוע נטיעות של יער האקלים! אחרי אירוע נטיעות מוצלח בעיר נהריה בחודש פברואר, המשכנו את שיתוף הפעולה עם פרויקט "העירה" והגענו הפעם לקריית ביאליק. לאחר הרבה מאמצים ופגישות עם גורמים בעירייה, נבחר שטח ציבורי של כ-4 דונם בשכונת נאות אפק החדשה, ובצמוד לשמורת עין אפק. לירון דן, מנהלת פרויקט "העירה", חיברה אותנו לעירייה ויצאנו לסיור בשטח עם נציגי העירייה והקבלן בשטח. במעמד הסיור נקבע אירוע נטיעות ל-30 במרץ.


לצערנו, לאור שלל אילוצים, הבנו שהשטח לא יהיה מוכן בזמן למועד שנקבע, ולכן הוחלט שאירוע הנטיעות ידחה בחודש ל-,25.4.2022 והתפרסמה מודעה לתושבים:

ב-24.4.2022 הגענו להכנות בשטח – פרישת את מערכות ההשקייה של שותפינו לדרך "נטפים", ופיזור חומרי הזנה (קומפוסט, אוסמוקוט ומיקוריזה) בבורות הנטיעה.

ה-25.4.2022, יום הנטיעות הגיע וההתרגשות בשיאה. מזג האויר נפלא, העצים הצעירים וכלי העבודה מוכנים לנטיעות, דוכני הקיימות של העירייה ממוקמים, וההמנון של קריית ביאליק מתנגן ברקע.

בשלב ראשון הגיעו 140 ילדי כיתות א-ג, ולאחר מכן הגיעו משפחות של תושבי השכונה לנטוע כ-200 עצי חורש ים תיכוני שבמשך השנים יגדלו ויהפכו את השכונה לירוקה, נקייה ונעימה יותר.

ב-26.4.2022, הגענו ל"פינישים" אחרונים (וידוא תקינות מערכת ההשקייה, מגיני עצים, הידוק סמוכות ועוד). נספרו 192 עצים ממיני אלון, חרוב, ברוש, אלה, שקד, רימון, ער אציל, שיזף ותאנה. תושבי שכונת נאות אפק של קרית ביאליק – תתחדשו!! ותודה רבה לכל האנשי העירייה שעבדו כל כך קשה כדי שיער האקלים יטע שורשים ראשונים גם בקריית ביאליק – טלי סוקניק, אור שלו, שרון איילון ויוסי בוכריס.
היה תענוג וניפגש בסיור הפיקוח הראשון בעוד חודש.


הכל מוכן
ילדי בית הספר המקומי נוטעים עץ חרוב
משפחות נאות אפק בפעולה

לפנות ערב הגיע עדר הפרות המקומי לביקור בשטח
עץ רימון בשטח
מבט על שכונת נאות אפק
מבט מהכניסה לחורשה
דילוג לתוכן